|
Дата розміщення: 27.04.2018
XI. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ); |
Стисла iсторiя пiдприємства, важливi подiї його розвитку. Вiдповiдно до постановленням ЦК КПУ України та Ради Мiнiстрiв УРСР вiд 9 березня 1963 року № 317 i наказу Мiнiстерства виробництва i заготiвель с/г продуктiв УРСР № 267 вiд 12.04.1963 року i постанови райвиконкому № 78 вiд 12.04.1963 року колгосп "Україна" с. Глеваха лiквiдований i органiзований радгосп "Глевахiвский" i одночасно в цьому ж роцi приєднуються колгоспи iм. Хрущева, iм. Петровського, iм. Головачева й органiзовується Глевахск птахофабрика. У 1970 роцi Глевахская птаховi фабрика перейменована в птахофабрику "Україна". У 1975 роцi в районi було об'єднання трьох птахофабрик у "Василькiвське виробниче об'єднання птахофабрик", у яке ввiйшла i птахофабрика "Україна". У 1979 роцi наказом Мiнiстерства радгоспiв УРСР № 23 вiд 18.01.1979 року Василькiвське виробниче об'єднання птахофабрик лiквiдоване i птахофабрика "Україна" стала знову самостiйною органiзацiєю. ВАТ "Птахофабрика Україна", заснована згiдно рiшення Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Київськiй областi вiд 3.01.1996 року № 7/4 ВП шляхом перетворення державного сiльськогосподарського пiдприємства птахофабрика "Україна" в видкрите акцiонерне товариство згiдно Указу Президента України вiд 17.05.1996 року № 51-93 "Про особливостi приватизацiї майна в агропромисловому комплексi" i порядку перетворення в продовж приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства, затвердженого Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 грудня 1992 року. У 2017 р. було змiнено тип Товариства з публiчного на приватне та нейменування Товариства на Приватне акцiонерне товариство "Птахофабрика "Україна"
В звiтному роцi таких важливих подiй як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiлення не вiдбувалось. |
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; |
Емiтент не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених пiдроздiлiв. Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалось. |
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; |
Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 15,
середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) - 10,
чисельностi працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 11.
Фонд оплати працi становить 305,9 тис. грн. У порiвняннi з попереднiм роком збiльшився на 120,9 тис.грн. у зв'язку зi збiльшенням законодавчо встановленого розмiрi мiнiмальної заробiтної плати.
Товариство забезпечено кадрами, рiвень квалiфiкацiї яких в повнiй мiрi вiдповiдає операцiйним потребам товариства |
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; |
Товариство не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств. |
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; |
Товариство не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами. |
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; |
Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходили. |
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); |
Облiкова полiтика
Облiкову полiтику Товариства побудовано вiдповiдно до вимог закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Україна" та iнших нормативно-правових актiв щодо регулювання бухгалтерського облiку.
Товариство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємопов'язаного їх вiдображення.
Бухгалтерський облiк в Товариствi у звiтному перiодi вiвся методом подвiйного запису за журнально-ордерною формою. Господарськi операцiї вiдображаються в облiкових регiстрах в тому звiтному перiодi, в якому вони були здiйсненi.
1. Визнання i оцiнка фiнансових iнструментiв
Фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання вiдображаються у балансi, коли Товариство стає стороною договору щодо вiдповiдного фiнансового iнструменту. Товариство вiдображає придбання та продаж фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань на дату здiйснення розрахункiв.
Фiнансовi активи та зобов'язання первiсно визнаються за справедливою вартiстю плюс, якщо фiнансовий актив або фiнансове зобов'язання визнається не за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, понесенi операцiйнi витрати, безпосередньо пов'язанi з придбанням або випуском даного фiнансового активу або фiнансового зобов'язання.
Справедлива вартiсть iнвестицiй, якi активно обертаються на органiзованих фiнансових ринках розраховується на основi поточної ринкової вартостi на момент закриття торгiв на звiтну дату. Що стосується iнвестицiй у цiннi папери, для яких не iснує активного ринку, справедлива вартiсть розраховується з використанням iнших методiв оцiнки фiнансових iнструментiв. Облiкова полiтика для подальшої переоцiнки цих елементiв представленi нижче у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики.
2 Фiнансовi активи
Iнвестицiї вiдображаються в бухгалтерському облiку i списується на дату операцiї, у разi, якщо iнвестицiї купленi або проданi вiдповiдно до договору, умови якого вимагають поставки iнструмента в строк, вказаний на вiдповiдному ринку, спочатку оцiнюються за справедливою вартiстю за вирахуванням транзакцiйних витрат, безпосередньо пов'язаних з угодою, за винятком фiнансових активiв, що вiдносяться до категорiї активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, спочатку визнаються за справедливою вартiстю.
3 Метод ефективної процентної ставки
Метод ефективної процентної ставки використовується для розрахунку амортизованої вартостi фiнансового активу та розподiлу процентних доходiв протягом вiдповiдного перiоду. Ефективна процентна ставка, яка дозволяє дисконтування очiкуваних майбутнiх грошових надходжень протягом очiкуваного термiну дiї фiнансового активу або коротшого термiну, якщо це доречно.
Доходи, пов'язанi з борговим iнструментам, вiдображаються за методом ефективної процентної ставки, за винятком фiнансових активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовi активи, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток - фiнансовий актив класифiкується як фiнансовий актив, що оцiнюється за справедливою вартiстю через прибуток або збитки, якщо вони мають мiсце для торгiвлi та оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовий актив класифiкується як утримуваний для торгiвлi, якщо вiн:
o придбав спочатку з метою продажу / погашення протягом короткого перiоду часу; або
o частиною портфеля iдентифiкованих фiнансових iнструментiв, керованих спiльно, i структура якого, свiдчить про намiр отримання прибутку в короткостроковiй перспективi, або
o похiдним iнструментом, що не класифiкується в якостi iнструменту хеджування i не є ефективним для цих цiлей.
Фiнансовий актив, який не є фiнансовим активом, призначеним для торгiвлi, може бути класифiкований як фiнансовий актив за справедливою вартiстю через прибуток або збиток у момент визнання в бухгалтерському облiку, якщо:
o застосування такої класифiкацiї усуває або значно скорочує невiдповiдностi в оцiнцi або бухгалтерського облiку, якi в iншому випадку можуть виникнути, або
o фiнансовий актив є частиною групи фiнансових активiв, фiнансових зобов'язань або обох груп, якi управляються i контролюються на основi справедливої вартостi вiдповiдно до стратегiї управлiння ризиками або iнвестицiйної стратегiї управлiння, або
o вiн iснує в рамках контракту, що мiстить один або кiлька вбудованих похiдних iнструментiв, i МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" дозволяе класифiкувати весь контракт (актив або зобов'язання) як оцiнюваний за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовi активи, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, оцiнюються за справедливою вартiстю, прибутки i збитки що виникають, вiдображаються у звiтi про сукупний дохiд.
Утримуванi до погашення - iнвестицiї, утримуванi до погашення, облiковуються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки, за вирахуванням знецiнення, а дохiд враховується з використанням методу ефективної ставки вiдсотка.
Кредити та дебiторська заборгованiсть - дебiторська заборгованiсть щодо основних напрямiв дiяльностi, кредити, позики та iнша дебiторська заборгованiсть з фiксованими або обумовленими платежами, що не котируються на активному ринку, класифiкуються як "позики та дебiторська заборгованiсть". Кредити та дебiторська заборгованiсть оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки за вирахуванням знецiнень та безнадiйних боргiв. Процентний дохiд визнається з використанням методу ефективної процентної ставки, за винятком короткострокової дебiторської заборгованостi, для якої сума такого процентного доходу незначна.
Неназваний iнвестицiї в наявностi для продажу, облiковуються за первiсною вартiстю, якщо їх справедлива вартiсть не може бути надiйно оцiнена.
4 Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають грошовi кошти в касi та на банкiвських рахунках.
5 Короткостроковi депозити
Короткостроковi депозити включають депозити з строком погашення бiльше трьох мiсяцiв. Якщо короткостроковий депозит може бути скасовано на прохання Товариства, такий депозит класифiкується як грошовi кошти та їх еквiваленти.
6 Знецiнення фiнансових активiв
Фiнансовi активи, за винятком фiнансових активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, на кожну звiтну дату оцiнюються на предмет ознак, що вказують на знецiнення. Збиток вiд знецiнення визнається, коли iснує об'єктивне свiдчення зниження очiкуваних майбутнiх потокiв грошових коштiв за цим активу в результатi однiєї або кiлькох подiй, що вiдбулися пiсля того як фiнансовий актив був визнаний в бухгалтерському облiку. Для фiнансових активiв, що вiдображаються за амортизованою вартiстю, збиток вiд знецiнення розраховується як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв, дисконтованих за ефективної процентної ставки.
Збиток вiд знецiнення безпосередньо зменшує балансову вартiсть усiх фiнансових активiв, за винятком дебiторської заборгованостi з основної дiяльностi, балансова вартiсть якої зменшується рахунок сформованих резервiв. Якщо дебiторська заборгованiсть з основної дiяльностi є безнадiйними, вони списуються за рахунок вiдповiдного резерву. Згодом, отриманi вiдшкодування сум, якi ранiше були списанi, записуються в кредит рахунку резерву. Змiни в балансовiй вартостi резерву вiдображаються у звiтi про прибутки та збитки.
У вiдношеннi цiнних паперiв в наявностi для продажу, будь-яке збiльшення справедливої вартостi пiсля визнання збитку вiд знецiнення вiдноситься безпосередньо на власний капiтал.
7 Списання фiнансових активiв
Товариство списує фiнансовий актив тiльки у разi припинення термiну дiї договiрних прав на грошовi потоки за вiдповiдним контрактом або якщо фiнансовий актив i вiдповiднi ризики i вигоди переходять до iншої органiзацiї. Якщо Товариство не передає i зберiгає всi основнi ризики i вигоди вiд володiння активом i продовжує контролювати переданий актив, Товариство продовжує облiковувати свою частку в даному активi i вiдповiдних зобов'язань.
8 Фiнансовi зобов'язання i пайовi iнструменти, випущенi Товариством
8.1 Борговi та дольовi фiнансовi iнструменти
Борговi та дольовi фiнансовi iнструменти класифiкуються як зобов'язання або капiтал в залежностi вiд умов договору.
8.2 Дольовi iнструменти
Дольовий iнструмент, це договiр, що пiдтверджує право на частку в активах компанiї, що залишилася пiсля вирахування всiх його зобов'язань. Дольовi iнструменти, випущенi Товариством, вiдображаються в сумi отриманих доходiв за вирахуванням прямих витрат на їх випуск.
8.3 Зобов'язання за договорами фiнансової гарантiї
Зобов'язання за договорами фiнансової гарантiї первiсно оцiнюються за справедливою вартiстю i згодом облiковуються за найбiльшою з:
o вартiсть договiрних зобов'язань визначається вiдповiдно до МСБО 37 "Резерви, умовнi зобов'язання та умовнi активи", i
o вартостi, за вирахуванням, у вiдповiдних випадках, накопиченої амортизацiї, що враховуються вiдповiдно до принципiв визнання виручки, викладеними нижче.
8.4 Фiнансовi зобов'язання
Фiнансовi зобов'язання класифiкуються або як фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, або як iншi фiнансовi зобов'язання.
Фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток - фiнансовi зобов'язання класифiкуються як фiнансовi зобов'язання що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiднесенням змiн до прибутку або збитку або якщо вони призначенi для торгiвлi.
Фiнансове зобов'язання класифiкується як утримуваний для торгiвлi, якщо воно:
o передбачається, пiдлягають викупу протягом короткого перiоду часу; або
o є частиною портфеля iдентифiкованих фiнансових iнструментiв, керованих спiльно, i структура якого, свiдчить про намiр отримання прибутку в короткостроковiй перспективi, або
o похiдним iнструментом, що не класифiкується в якостi iнструменту хеджування i не є ефективним для цих цiлей
Фiнансове зобов'язання, що не є фiнансовим зобов'язанням, призначеним для торгiвлi, може бути класифiковане як фiнансове зобов'язання за справедливою вартiстю через прибуток або збиток у момент визнання в бухгалтерському облiку, якщо:
o застосування такої класифiкацiї усуває або значно скорочує невiдповiдностi в оцiнцi або бухгалтерського облiку, якi в iншому випадку можуть виникнути, або
o фiнансове зобов'язання є частиною групи фiнансових активiв, фiнансових зобов'язань або обох груп, якi управляються i контролюються на основi справедливої вартостi вiдповiдно до стратегiї управлiння ризиками або iнвестицiйної стратегiї управлiння, а iнформацiю про цю групу надається ключовому керiвному персоналу Товариства на, сформованої на тих же засадах, або
o вiн iснує в рамках контракту, що мiстить один або кiлька вбудованих похiдних iнструментiв, i МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" дозволяє класифiкувати весь контракт (актив або зобов'язання) як оцiнюваний за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, оцiнюються за справедливою вартiстю, прибутки i збитки що виникають, вiдображаються у фiнансових результатах. Чистi доходи або збитки визнаються у звiтi про доходи i включають вiдсотки, сплаченi за фiнансовим зобов'язанням.
Iншi фiнансовi зобов'язання - iншi фiнансовi зобов'язання, включаючи позиковi кошти, облiковуються за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат по угодi. Iншi фiнансовi зобов'язання згодом оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки, з визнанням процентних витрат з використанням ефективної (фактичної) прибутковостi.
4.8.5 Торгова та iнша кредиторська заборгованiсть
Кредиторська заборгованiсть визнається, коли iнша сторона договору виконує свої договiрнi зобов'язання i вiдображаються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки.
8.6 Кредити i позики
Кредити i позики спочатку визнаються за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат, понесених у ходi операцiї. Згодом кредити i позики вiдображаються за амортизованою вартiстю, рiзниця мiж такою вартiстю (за вирахуванням витрат по угодi) i сумою погашення вiдображається у звiтi про прибутки та збитки протягом перiоду, за який кредити i позики видаються з використанням методу ефективної процентної ставки. Кредити i позики класифiкуються як короткостроковi зобов'язання, якщо Товариство не має безумовного права вiдстрочити погашення зобов'язання, принаймнi один рiк пiсля звiтної дати.
8.7 Списання фiнансових зобов'язань
Товариство списує фiнансовi зобов'язання тiльки тодi, коли вони погашаються, анулюються або припиняються.
9 Операцiї в iноземнiй валютi
Функцiональна валюта та валюта подання
Для оцiнки всiх статей фiнансової звiтностi, використовувалася валюта основного економiчного середовища, в якому компанiя здiйснює свою дiяльнiсть ("функцiональна валюта"). Нацiональна валюта України, українська гривня (грн), є функцiональною валютою для Товариства. Валютою подання даної фiнансової звiтностi є українська гривня, якщо не вказано iншого.
Операцiї в iноземнiй валютi
Операцiї у валютi, вiдмiннiй вiд функцiональної валюти, спочатку вiдображаються по курсах на дату цих операцiй. Грошовi активи та зобов'язання, вираженi в таких валютах, перераховуються за курсами, що дiють на звiтну дату. Всi реалiзованi i нереалiзованi прибутки та збитки вiд курсової рiзницi вiдображається у складi звiту про сукупний дохiд.
10 Бiологiчнi активи
Бiологiчнi активи представленi як комерцiйне стадо та ремонтнiй молодняк, вiдображаються за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрат на їх реалiзацiю. Оцiнка справедливої вартостi бiологiчних активiв Товариства заснована на моделi дисконтованих грошових потокiв, згiдно з якою справедливої вартостi бiологiчних активiв розраховується як приведена вартiсть очiкуваних чистих грошових потокiв вiд бiологiчного активу, дисконтованого за вiдповiдною ставкою.
Товариство визнає, бiологiчного активу тiльки тодi, коли воно контролює актив у результатi минулих подiй, iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди вiд активу будуть надходити до Товариства, справедлива вартiсть або собiвартiсть активу може бути оцiнена з достатньою мiрою достовiрностi.
Прибуток або збиток вiд первiсного визнання бiологiчних активiв за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрати на реалiзацiю включаються в звiт про сукупний дохiд по мiрi їх виникнення.
Сiльськогосподарська продукцiя зiбрана з бiологiчного активу оцiнюються за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрат на продаж. Прибуток або збиток, що виникає при первiсному визнаннi сiльськогосподарської продукцiї за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрат на продаж, визнаються в звiтi про сукупний дохiд.
11 Запаси
Запаси складаються в основному з сiльськогосподарських продуктiв та готової продукцiї. Запаси вiдображаються по найменшiй з двох величин: за собiвартiстю або чистої вартостi реалiзацiї. Собiвартiсть включає в себе вартiсть придбання i, при необхiдностi, витрати з доставки запасiв до їх теперiшнього стану та мiсця розташування. Оцiнка запасiв при їх вiдпуску у виробництво, продаж та iншому вибуттi здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi. Чиста вартiсть реалiзацiї розраховується на основi вартостi реалiзацiї за вирахуванням всiх передбачуваних витрат на завершення виробництва та продажу..
12 Основнi засоби
Основнi засоби облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення. Первiсна вартiсть основних засобiв включає в себе (а) цiну покупки, у тому числi не вiдшкодовуваннi iмпортнi мит та податки за вирахуванням торгiвельних знижок та компенсацiй, (б) будь-якi витрати, безпосередньо пов'язанi з доставкою активу на мiсце та приведення його до стану, якi забезпечують його функцiонування вiдповiдно з намiрами керiвництва Товариства, (в) первiсну оцiнку витрат на демонтаж та видалення активiв майна, основних засобiв та вiдновлення на займаної ними територiї; це зобов'язання бере на себе Товариство або на придбання активiв, або в результатi його роботи протягом певного перiоду часу в цiлях, не пов'язаних з виробництвом запасiв протягом цього перiоду.
Незавершене будiвництво включає в себе витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом об'єктiв основних засобiв, у тому числi розподiл змiнних накладних витрат, пов'язаних з будiвництвом та авансовi платежi за майно, основнi засоби. Незавершене будiвництво не амортизується. Цi активи амортизуються з моменту, коли вони використовуються у господарськiй дiяльностi, на тiй же основi, як амортизацiя по iншим активам.
Капiталiзованi витрати включають в себе основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi продовжують термiн їх корисного використання або полiпшити їх здатнiсть приносити дохiд. Витрати на ремонт i технiчне обслуговування основних засобiв, якi не вiдповiдають зазначеним вище критерiям капiталiзацiї, вiдображаються у складi прибутку або збитку за перiод, в якому вони були понесенi.
Амортизована вартiсть - фактична вартiсть активу, або iнша сума, що замiнює фактичну вартiсть, за вирахуванням його залишкової вартостi. Залишкова вартiсть активу являє собою оцiночну суму, яку компанiя отримає на сьогоднiшнiй день вiд продажу активу майна, основних засобiв, за вирахуванням очiкуваних витрат на вибуття, якщо актив досягли вiку та стану, в якому, мабуть, вiн буде наприкiнцi строку його корисного використання.
Амортизацiйнi вiдрахування розраховуються списання амортизується суми протягом термiну корисної служби активу i розраховується з використанням лiнiйного методу.
Строки корисного використання груп об'єктiв основних засобiв є:
Будинки 10 - 40 рокiв
Машини та обладнання 5 - 25 рокiв
Транспортнi засоби 3 - 10 рокiв
Меблi та офiсне обладнання 3 - 5 рокiв
Незавершене будiвництво та невстановлене обладнання Не амортизуються
Залишкова вартiсть, строки корисного використання та метод нарахування амортизацiї аналiзуються наприкiнцi кожного фiнансового року. Вплив будь-якої змiни, пов'язанi з оцiнками, зробленими в минулi звiтнi перiоди вiдображається як змiна в облiковiй оцiнцi.
Прибуток або збиток вiд вибуття або лiквiдацiї активiв майна, основних засобiв, визначається як рiзниця мiж виручкою вiд реалiзацiї та балансовою вартiстю активу i визнаються у звiтi про сукупний дохiд.
13 Знецiнення основних засобiв
На кожну звiтну дату Товариство оцiнює балансову вартiсть своїх активiв майна, основних засобiв для визначення ознак знецiнення iснують за рахунок амортизацiї. Якщо такi ознаки iснують, оцiнюється очiкувана сума вiдшкодування активу для визначення суми збитку вiд зменшення корисностi, якщо такi є.
Для визначення збиткiв вiд знецiнення, активи групуються на найнижчому рiвнi, для яких можна видiлити в окрему категорiю грошових коштiв (одиниця, що генерує грошовi кошти).
Вiдшкодовувана вартiсть визначається як найбiльша з: справедлива вартiсть за вирахуванням витрат на продаж або цiннiсть використання активу. При оцiнцi цiнностi використання активу, очiкуванi майбутнi грошовi потоки, пов'язанi з ним, дисконтуються до їх поточної вартостi з використанням ставки дисконтування до оподаткування, яка вiдображає поточнi ринковi оцiнки тимчасової вартостi грошей i ризики, властивi даному активу.
Якщо, згiдно з оцiнками, вiдшкодовувана вартiсть активу (одиницi, що генерує грошовi кошти) менше його балансової вартостi, балансова вартiсть активiв (одиницi, що генерує грошовi кошти) зменшується до суми очiкуваного вiдшкодування. Збиток вiд знецiнення визнається у звiтi про прибутки збитки, за винятком, коли актив облiковується за переоцiненою вартiстю. У цьому випадку збиток вiд знецiнення розглядається як зменшення резерву з переоцiнки.
У випадках, коли збитки вiд знецiнення згодом вiдновлюються, балансова вартiсть активу (одиницi, що генерує грошовi кошти) збiльшується до переглянутої суми вiдновлення, таким чином, щоб збiльшена балансова вартiсть не перевищувала балансову вартiсть, яка була б визначена, якщо збиток вiд знецiнення не був визнаний щодо активiв (одиницi, що генерує грошовi кошти) у попереднi роки. Вiдновлення збитку вiд знецiнення негайно визнається у прибутках i збитках, крiм випадкiв, коли актив вiдображається за переоцiненою вартiстю. У цьому випадку вiдновлення збитку вiд знецiнення розглядається як збiльшення вартостi основних засобiв.
14 Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи, придбанi окремо, спочатку оцiнюються за вартiстю придбання. Пiсля первiсного визнання нематерiальнi активи вiдображаються за фактичною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення. Нематерiальнi активи не капiталiзуються, i вiдповiдний витрата вiдображається у звiтi про прибутки та збитки в рiк, в якому понесенi витрати.
Строк корисного використання нематерiальних активiв може бути кiнцевим або невизначеним.
Нематерiальнi активи з обмеженим строком корисного використання амортизуються протягом строку корисного використання та аналiзуються на предмет знецiнення у випадку наявностi ознак того, що нематерiальний актив може бути порушена. Перiоду амортизацiї та методу амортизацiї для нематерiального активу з визначеним строком корисного використання переглядаються принаймнi в кiнцi кожного фiнансового року. Змiни очiкуваного термiну корисного використання або очiкуваного споживання майбутнiх економiчних вигод, утiлених в активi враховуються за допомогою змiни термiну або порядку амортизацiї, при необхiдностi, i враховуються як змiни в облiкових оцiнках. Амортизацiйнi вiдрахування по нематерiальним активам з обмеженим строком корисного використання вiдображаються у прибутках i збитках у складi.
Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються, але тестуються на знецiнення щорiчно або окремо, або на рiвнi пiдроздiлу, що генерує грошовi кошти.
Прибуток або збиток вiд списання нематерiального активу визначається як рiзниця мiж чистими надходженнями вiд вибуття та балансовою вартiстю активу i визнаються у звiтi про прибутки та збитки в разi припинення визнання активу.
Амортизацiя розраховується лiнiйним методом протягом строку корисного використання активу, який становить 3 роки.
15 Витрати на позики
Витрати на позики, капiталiзованих Товариством в активi, якщо вони безпосередньо пов'язанi з придбанням або будiвництвом квалiфiкованого активу, в тому числi об'єктiв незавершеного будiвництва, витрати на придбання яких виникли з 1 сiчня 2008 року. Iншi витрати на позики визнаються як витрати у перiодi їх виникнення.
16 Оренда
Оренда класифiкується як фiнансова оренда, коли вiдповiдно до умов оренди орендар приймає на себе всi основнi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на орендоване майно. Iншi види оренди класифiкуються як операцiйна оренда. Доходи i витрати, пов'язанi з операцiйною орендою, нараховуються лiнiйним методом та у звiтi про прибутки та збитки протягом строку оренди.
17 Товариство в якостi орендаря
Фiнансова оренда, при якiй вiдбувається передача Товариству всiх iстотних ризикiв i вигiд, пов'язаних з володiнням орендованим активом, капiталiзується на дату початку строку оренди за справедливою вартiстю орендованого майна, або, якщо ця сума нижче, дисконтованої вартостi мiнiмальних лiзингових платежiв. Оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням зобов'язання з оренди таким чином, щоб вийшла постiйна ставка вiдсотка на непогашену суму зобов'язання. Фiнансовi витрати вiдображаються у звiтi про сукупний дохiд. Платежi з операцiйної оренди визнаються як витрати у звiтi про доходи рiвномiрно протягом строку оренди.
18 Товариство в якостi орендодавця
Оренда, де Товариство не передає всi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на актив, класифiкується як операцiйна оренда. Первiснi прямi витрати, понесенi при укладеннi договору операцiйної оренди, додаються до балансової вартостi переданого в оренду активу й визнаються протягом термiну оренди на тiй же основi, що дохiд вiд оренди. Умовнi платежi з оренди визнаються як доходи в тому перiодi, в якому вони були отриманi.
19 Умовнi активи i зобов'язання
Умовнi зобов'язання не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi. Такi зобов'язання розкривається у примiтках до фiнансової звiтностi, крiм випадкiв, коли ймовiрнiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють економiчнi вигоди, є незначною.
Умовнi активи не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi, але розкриваються у примiтках в тiй мiрi, в якiй iснує ймовiрнiсть, що економiчнi вигоди будуть отриманi Товариством.
20 Забезпечення
Резерви визнаються, якщо Товариство має поточне зобов'язання (юридична або конструктивне) внаслiдок минулих подiй, та iснує ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що мiстять економiчнi вигоди.
Сума, визнана в якостi резерву, являє собою найкращу оцiнку необхiдної компенсацiї для погашення короткострокових зобов'язань на звiтну дату, яка враховує всi ризики i невизначеностi, властивi даним зобов'язанням. У випадках, коли сума резерву оцiнюється з використанням грошових потокiв, якi можуть бути необхiднi для погашення поточних зобов'язань, його балансова вартiсть являє собою поточну вартiсть цих грошових потокiв.
Там, де є можливiсть того, що один або всi економiчнi вигоди, необхiднi для вiдновлення величини резерву будуть вiдшкодованi третьою стороною, дебiторська заборгованiсть визнається в якостi активу, якщо є фактичнi гарантiї, що такi вiдшкодування буде отримано, i сума дебiторської заборгованостi може бути надiйно визначена.
21 Визнання доходу
Виручка вiд продажу товарiв визнається, коли Товариство передало покупцевi всi iстотнi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на товар, i iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди, пов'язанi з цiєю операцiєю, будуть отриманi Товариством.
Виручка вiд надання послуг визнається в тому звiтному перiодi, в якому послуги були наданi, виходячи зi ступеня завершеностi конкретної угоди, i лише тодi, коли сума виручки може бути достовiрно визначена та iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди, пов'язанi з цим операцiєю, будуть отриманi Товариством.
Доходи i витрати, що вiдносяться до тiєї ж операцiї або подiї, визнаються одночасно.
Процентний дохiд визнається з використанням методу ефективної процентної ставки. |
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; |
ПРАТ "Птахофабрика "Україна" є сiльськогосподарським товаровиробником та здiйснює дiяльнiсть з розведення птицi та отримання яйця курячого. Продукцiя реалiзується в межах Київської областi. Конкуренцiя в галузi є високою. Емiтент займає незначну долю на ринку. Обсяги виробництва є незначними, оскiльки майже всi виробничi активи переданi в оренду ТОВ "ЯСЕНСВIТ" та ТОВ "ОВОСТАР". Основними клiєнтами є ТОВ "ЯСЕНСВIТ" та ТОВ "ОВОСТАР". Розширення виробництва та ринкiв збуту не планується. Основним постачальником сировини є ТОВ "ЯСЕНСВIТ", яке здiйснює догляд за належною ПРАТ "Птахофабрика "Україна" птицею, включаючи забезпечення її належними кормами та ветеринарними препаратами. Сума виручки за 2017 рiк становить 124 865 тис. грн. Експортнi операцiї Товариством не здiйснювались. |
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування; |
За останнi п'ять рокiв суттєвих придбань або вiдчужень активiв не було. Пiдприємство не планує будь-якi значнi iнвестицiї або придбання. |
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; |
Правочинiв з власниками iстотної участi укладених протягом звiтного року мiж емiтентом i власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу не було. |
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення; |
Основнi засоби в своїй бiльшостi переданi в оренду ТОВ ЯСЕНСВIТ та ТОВ ОВОСТАР.
Первiсна вартiсть основних засобiв на кiнець звiтного перiоду складає - 86330 тис. грн. Сума нарахованого зносу - 59369 тис.грн., залишкова вартiсть - 26961 тис.грн. Ступiнь зносу основних засобiв - 68,77 %, ступiнь їх використання - 144,4 %. Суттєвих змiн в вартостi основних засобiв за звiтний рiк не було.
Пiдприємство має всi необхiднi екологiчнi дозволи та погодження для використання активiв. Планiв щодо капiтального будiвництва пiдприємство не має |
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень; |
Разом з тим набувають розвитку i позитивнi процеси - посилюється конкуренцiя вiтчизняних виробникiв продукцiї птахiвництва на внутрiшньому ринку. Найбiльш потужнi вiтчизнянi фiрми, яких нинi налiчується близько 20, що спецiалiзуються на виробництвi продуктiв птахiвництва, в майбутньому можуть створити потужну конкуренцiю зарубiжним фiрмам на внутрiшньому i зовнiшньому ринках. На прикладi цих пiдприємств можна зробити висновок, що українськi товаровиробники вже мають певний досвiд перебудови виробництва продуктiв птахiвництва, якi користуються значним попитом у населення. Для поширення цього досвiду необхiдно розвивати вiтчизнянi селекцiйну та племiнну базу, а також виробництво технологiчного обладнання для галузi. Фiнансовий стан пiдприємств галузi птахiвництва має певну особливiсть, яка полягає в тому, що в цiлому за останнi роки виручка за реалiзовану продукцiю вiдшкодовує витрати. Ринкова економiка не захищена вiд таких негативних явищ, як неповна зайнятiсть населення, циклiчнiсть економiчного розвитку, монополiзм, нестабiльнiсть рiвня цiн, несправедливий розподiл доходiв i продовольчого забезпечення населення тощо. Насамперед це стосується сфери продовольчого забезпечення всiх прошаркiв населення, особливо таких характеристик як якiсть, цiна, доступнiсть, рiвень забезпечення. Якiснi показники забезпечуються iнтенсивним розвитком галузi птахiвництва за допомогою економiчних, правових i соцiальних факторiв. Галузь птахiвництва зазнає впливу монопольних цiн, вiдсутностi бюджетних коштiв, дорогих кредитiв i довгострокових позик, нестачi власних обiгових коштiв. Нинi, згiдно з урядовими рiшеннями має мiсце послаблення податкового тиску на сiльськогосподарських товаровиробникiв, у тому числi i в галузi птахiвництва. У перспективi треба передбачити реалiзацiю комплексу сприятливих економiчних вiдносин мiж державою i товаровиробниками. Удосконалення цих вiдносин має здiйснюватися в таких напрямах: посилення стимулюючої функцiї податкiв, особливо стосовно iнвестицiйних процесiв у сiльському господарствi. Адже всi пiльги щодо оподаткування мають пов'язуватися з цiльовим використанням коштiв на розширене вiдтворення, пiдвищенням ролi єдиного податку в системi податкових платежiв залежно вiд площ та якостi землi, який має стати основним, стимулювання експорту сiльськогосподарської продукцiї та продукцiї її переробки; спрощення механiзму оподаткування ; тiсного узгодження системи оподаткування сiльськогосподарських товаровиробникiв iз загальнодержавною системою оподаткування; спрощення облiку та звiтностi за рахунок максимальної унi-фiкацiї податкового i бухгалтерського облiку.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень є помiрним |
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства; |
У звiтному роцi штрафних санкцiй (штрафiв, пенi, неустойок) i компенсацiй за порушення законодавства не було. |
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента;
|
Госпрозрахунок. |
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; |
Вартiсть укладених, але ще не виконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду становить 79615 тис. грн., очiкуваний прибуток 1964 тис. грн. |
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому); |
Пiдприємство не планує зменшувати виробничi потужностi, заходiв для полiпшення фiнансового стану не передбачено. |
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; |
Кошти на дослiдження та розробки пiдприємством не видiлялись. |
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі
на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього
підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент,
його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають
посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається; |
Судових справ, стороною в яких виступає емiтент, його дочiрнi пiдприємства або його посадовi особи, протягом звiтного перiоду не було. |
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. |
Iнша iнформацiя вiдсутня. |
|