|
Дата розміщення: 27.04.2018
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки до фiнансової звiтностi за 2017 р.
1. Загальна iнформацiя про Товариство
Повне найменування акцiонерного Товариства:
" українською мовою - Приватне акцiонерне товариство "Птахофабрика "Україна";
" росiйською мовою - Частное акционерное общество "Птицефабрика "Украина".
Скорочене найменування Товариства:
" українською мовою - ПрАТ "Птахофабрика "Україна";
" росiйською мовою - ЧАО "Птицефабрика "Украина".
Код ЄДРПОУ - 05477066
Приватне акцiонерне товариство "Птахофабрика "Україна" (надалi - "Товариство") створене 17.01.1996 р.та входить до Групи компанiй Ovostar Union N.V., чия консолiдована фiнансова звiтнiсть являється публiчною.
Зареєстрований офiс i основне мiсце дiяльностi Товариства є вул. Колгоспна, 11, с.Крушинка, Василькiвський р-н, Київська обл., 08635. Найбiльшим акцiонером є ТОВ "Овостар Юнiон" який також входить до складу Групи компанiй Ovostar Union N.V.
Загальна кiлькiсть спiвробiтникiв Товариства склала 14 спiвробiтникiв та 15, станом на 31 грудня 2017 та 2016 року вiдповiдно.
Основними видами дiяльностi товариства є: розведення свiйської птицi; вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насiння олiйних культур; виробництво м'яса; виробництво м'яса свiйської птицi; оптова торгiвля молочними продуктами, яйцями, харчовими олiями та жирами.
2. Умови, в яких працює Товариство
Пiдприємство здiйснює свою основну дiяльнiсть на територiї України. Податкове, валютне та митне законодавство України може тлумачитися по-рiзному й часто змiнюється. Подальший економiчний розвиток України в значнiй мiрi залежить вiд ефективностi економiчних, фiнансових i монетарних заходiв, що вживаються Урядом, а також вiд змiн у податковий, законодавчiй та полiтичнiй сферах, та iнших подiй, якi перебувають поза зоною впливу Товариства. Майбутнє спрямування економiчної полiтики з боку українського Уряду може мати вплив на реалiзацiю активiв Товариства, а також на здатнiсть Товариства сплачувати заборгованостi згiдно строкiв погашення.
3. Використання оцiнок та припущень
При пiдготовцi фiнансової звiтностi Товариство робить оцiнки та припущення, якi мають вплив на визначення суми активiв та зобов'язань, визначення доходiв та витрат звiтного перiоду, розкриття умовних активiв та зобов'язань на дату пiдготовки фiнансової звiтностi, ґрунтуючись на МСФЗ, МСБО та тлумаченнях, розроблених Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд таких оцiнок.
4. Облiкова полiтика
Облiкову полiтику Товариства побудовано вiдповiдно до вимог закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Україна" та iнших нормативно-правових актiв щодо регулювання бухгалтерського облiку.
Товариство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємопов'язаного їх вiдображення.
Бухгалтерський облiк в Товариствi у звiтному перiодi вiвся методом подвiйного запису за журнально-ордерною формою. Господарськi операцiї вiдображаються в облiкових регiстрах в тому звiтному перiодi, в якому вони були здiйсненi.
4.1 Визнання i оцiнка фiнансових iнструментiв
Фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання вiдображаються у балансi, коли Товариство стає стороною договору щодо вiдповiдного фiнансового iнструменту. Товариство вiдображає придбання та продаж фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань на дату здiйснення розрахункiв.
Фiнансовi активи та зобов'язання первiсно визнаються за справедливою вартiстю плюс, якщо фiнансовий актив або фiнансове зобов'язання визнається не за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, понесенi операцiйнi витрати, безпосередньо пов'язанi з придбанням або випуском даного фiнансового активу або фiнансового зобов'язання.
Справедлива вартiсть iнвестицiй, якi активно обертаються на органiзованих фiнансових ринках розраховується на основi поточної ринкової вартостi на момент закриття торгiв на звiтну дату. Що стосується iнвестицiй у цiннi папери, для яких не iснує активного ринку, справедлива вартiсть розраховується з використанням iнших методiв оцiнки фiнансових iнструментiв. Облiкова полiтика для подальшої переоцiнки цих елементiв представленi нижче у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики.
4.2 Фiнансовi активи
Iнвестицiї вiдображаються в бухгалтерському облiку i списується на дату операцiї, у разi, якщо iнвестицiї купленi або проданi вiдповiдно до договору, умови якого вимагають поставки iнструмента в строк, вказаний на вiдповiдному ринку, спочатку оцiнюються за справедливою вартiстю за вирахуванням транзакцiйних витрат, безпосередньо пов'язаних з угодою, за винятком фiнансових активiв, що вiдносяться до категорiї активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, спочатку визнаються за справедливою вартiстю.
4.3 Метод ефективної процентної ставки
Метод ефективної процентної ставки використовується для розрахунку амортизованої вартостi фiнансового активу та розподiлу процентних доходiв протягом вiдповiдного перiоду. Ефективна процентна ставка, яка дозволяє дисконтування очiкуваних майбутнiх грошових надходжень протягом очiкуваного термiну дiї фiнансового активу або коротшого термiну, якщо це доречно.
Доходи, пов'язанi з борговим iнструментам, вiдображаються за методом ефективної процентної ставки, за винятком фiнансових активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовi активи, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток - фiнансовий актив класифiкується як фiнансовий актив, що оцiнюється за справедливою вартiстю через прибуток або збитки, якщо вони мають мiсце для торгiвлi та оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовий актив класифiкується як утримуваний для торгiвлi, якщо вiн:
o придбав спочатку з метою продажу / погашення протягом короткого перiоду часу; або
o частиною портфеля iдентифiкованих фiнансових iнструментiв, керованих спiльно, i структура якого, свiдчить про намiр отримання прибутку в короткостроковiй перспективi, або
o похiдним iнструментом, що не класифiкується в якостi iнструменту хеджування i не є ефективним для цих цiлей.
Фiнансовий актив, який не є фiнансовим активом, призначеним для торгiвлi, може бути класифiкований як фiнансовий актив за справедливою вартiстю через прибуток або збиток у момент визнання в бухгалтерському облiку, якщо:
o застосування такої класифiкацiї усуває або значно скорочує невiдповiдностi в оцiнцi або бухгалтерського облiку, якi в iншому випадку можуть виникнути, або
o фiнансовий актив є частиною групи фiнансових активiв, фiнансових зобов'язань або обох груп, якi управляються i контролюються на основi справедливої вартостi вiдповiдно до стратегiї управлiння ризиками або iнвестицiйної стратегiї управлiння, або
o вiн iснує в рамках контракту, що мiстить один або кiлька вбудованих похiдних iнструментiв, i МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" дозволяе класифiкувати весь контракт (актив або зобов'язання) як оцiнюваний за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовi активи, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, оцiнюються за справедливою вартiстю, прибутки i збитки що виникають, вiдображаються у звiтi про сукупний дохiд.
Утримуванi до погашення - iнвестицiї, утримуванi до погашення, облiковуються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки, за вирахуванням знецiнення, а дохiд враховується з використанням методу ефективної ставки вiдсотка.
Кредити та дебiторська заборгованiсть - дебiторська заборгованiсть щодо основних напрямiв дiяльностi, кредити, позики та iнша дебiторська заборгованiсть з фiксованими або обумовленими платежами, що не котируються на активному ринку, класифiкуються як "позики та дебiторська заборгованiсть". Кредити та дебiторська заборгованiсть оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки за вирахуванням знецiнень та безнадiйних боргiв. Процентний дохiд визнається з використанням методу ефективної процентної ставки, за винятком короткострокової дебiторської заборгованостi, для якої сума такого процентного доходу незначна.
Неназваний iнвестицiї в наявностi для продажу, облiковуються за первiсною вартiстю, якщо їх справедлива вартiсть не може бути надiйно оцiнена.
4.4 Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають грошовi кошти в касi та на банкiвських рахунках.
4.5 Короткостроковi депозити
Короткостроковi депозити включають депозити з строком погашення бiльше трьох мiсяцiв. Якщо короткостроковий депозит може бути скасовано на прохання Товариства, такий депозит класифiкується як грошовi кошти та їх еквiваленти.
4.6 Знецiнення фiнансових активiв
Фiнансовi активи, за винятком фiнансових активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, на кожну звiтну дату оцiнюються на предмет ознак, що вказують на знецiнення. Збиток вiд знецiнення визнається, коли iснує об'єктивне свiдчення зниження очiкуваних майбутнiх потокiв грошових коштiв за цим активу в результатi однiєї або кiлькох подiй, що вiдбулися пiсля того як фiнансовий актив був визнаний в бухгалтерському облiку. Для фiнансових активiв, що вiдображаються за амортизованою вартiстю, збиток вiд знецiнення розраховується як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв, дисконтованих за ефективної процентної ставки.
Збиток вiд знецiнення безпосередньо зменшує балансову вартiсть усiх фiнансових активiв, за винятком дебiторської заборгованостi з основної дiяльностi, балансова вартiсть якої зменшується рахунок сформованих резервiв. Якщо дебiторська заборгованiсть з основної дiяльностi є безнадiйними, вони списуються за рахунок вiдповiдного резерву. Згодом, отриманi вiдшкодування сум, якi ранiше були списанi, записуються в кредит рахунку резерву. Змiни в балансовiй вартостi резерву вiдображаються у звiтi про прибутки та збитки.
У вiдношеннi цiнних паперiв в наявностi для продажу, будь-яке збiльшення справедливої вартостi пiсля визнання збитку вiд знецiнення вiдноситься безпосередньо на власний капiтал.
4.7 Списання фiнансових активiв
Товариство списує фiнансовий актив тiльки у разi припинення термiну дiї договiрних прав на грошовi потоки за вiдповiдним контрактом або якщо фiнансовий актив i вiдповiднi ризики i вигоди переходять до iншої органiзацiї. Якщо Товариство не передає i зберiгає всi основнi ризики i вигоди вiд володiння активом i продовжує контролювати переданий актив, Товариство продовжує облiковувати свою частку в даному активi i вiдповiдних зобов'язань.
4.8 Фiнансовi зобов'язання i пайовi iнструменти, випущенi Товариством
4.8.1 Борговi та дольовi фiнансовi iнструменти
Борговi та дольовi фiнансовi iнструменти класифiкуються як зобов'язання або капiтал в залежностi вiд умов договору.
4.8.2 Дольовi iнструменти
Дольовий iнструмент, це договiр, що пiдтверджує право на частку в активах компанiї, що залишилася пiсля вирахування всiх його зобов'язань. Дольовi iнструменти, випущенi Товариством, вiдображаються в сумi отриманих доходiв за вирахуванням прямих витрат на їх випуск.
4.8.3 Зобов'язання за договорами фiнансової гарантiї
Зобов'язання за договорами фiнансової гарантiї первiсно оцiнюються за справедливою вартiстю i згодом облiковуються за найбiльшою з:
o вартiсть договiрних зобов'язань визначається вiдповiдно до МСБО 37 "Резерви, умовнi зобов'язання та умовнi активи", i
o вартостi, за вирахуванням, у вiдповiдних випадках, накопиченої амортизацiї, що враховуються вiдповiдно до принципiв визнання виручки, викладеними нижче.
4.8.4 Фiнансовi зобов'язання
Фiнансовi зобов'язання класифiкуються або як фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, або як iншi фiнансовi зобов'язання.
Фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток - фiнансовi зобов'язання класифiкуються як фiнансовi зобов'язання що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiднесенням змiн до прибутку або збитку або якщо вони призначенi для торгiвлi.
Фiнансове зобов'язання класифiкується як утримуваний для торгiвлi, якщо воно:
o передбачається, пiдлягають викупу протягом короткого перiоду часу; або
o є частиною портфеля iдентифiкованих фiнансових iнструментiв, керованих спiльно, i структура якого, свiдчить про намiр отримання прибутку в короткостроковiй перспективi, або
o похiдним iнструментом, що не класифiкується в якостi iнструменту хеджування i не є ефективним для цих цiлей
Фiнансове зобов'язання, що не є фiнансовим зобов'язанням, призначеним для торгiвлi, може бути класифiковане як фiнансове зобов'язання за справедливою вартiстю через прибуток або збиток у момент визнання в бухгалтерському облiку, якщо:
o застосування такої класифiкацiї усуває або значно скорочує невiдповiдностi в оцiнцi або бухгалтерського облiку, якi в iншому випадку можуть виникнути, або
o фiнансове зобов'язання є частиною групи фiнансових активiв, фiнансових зобов'язань або обох груп, якi управляються i контролюються на основi справедливої вартостi вiдповiдно до стратегiї управлiння ризиками або iнвестицiйної стратегiї управлiння, а iнформацiю про цю групу надається ключовому керiвному персоналу Товариства на, сформованої на тих же засадах, або
o вiн iснує в рамках контракту, що мiстить один або кiлька вбудованих похiдних iнструментiв, i МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" дозволяє класифiкувати весь контракт (актив або зобов'язання) як оцiнюваний за справедливою вартiстю через прибуток або збиток.
Фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, оцiнюються за справедливою вартiстю, прибутки i збитки що виникають, вiдображаються у фiнансових результатах. Чистi доходи або збитки визнаються у звiтi про доходи i включають вiдсотки, сплаченi за фiнансовим зобов'язанням.
Iншi фiнансовi зобов'язання - iншi фiнансовi зобов'язання, включаючи позиковi кошти, облiковуються за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат по угодi. Iншi фiнансовi зобов'язання згодом оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки, з визнанням процентних витрат з використанням ефективної (фактичної) прибутковостi.
4.8.5 Торгова та iнша кредиторська заборгованiсть
Кредиторська заборгованiсть визнається, коли iнша сторона договору виконує свої договiрнi зобов'язання i вiдображаються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки.
4.8.6 Кредити i позики
Кредити i позики спочатку визнаються за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат, понесених у ходi операцiї. Згодом кредити i позики вiдображаються за амортизованою вартiстю, рiзниця мiж такою вартiстю (за вирахуванням витрат по угодi) i сумою погашення вiдображається у звiтi про прибутки та збитки протягом перiоду, за який кредити i позики видаються з використанням методу ефективної процентної ставки. Кредити i позики класифiкуються як короткостроковi зобов'язання, якщо Товариство не має безумовного права вiдстрочити погашення зобов'язання, принаймнi один рiк пiсля звiтної дати.
4.8.7 Списання фiнансових зобов'язань
Товариство списує фiнансовi зобов'язання тiльки тодi, коли вони погашаються, анулюються або припиняються.
4.9 Операцiї в iноземнiй валютi
Функцiональна валюта та валюта подання
Для оцiнки всiх статей фiнансової звiтностi, використовувалася валюта основного економiчного середовища, в якому компанiя здiйснює свою дiяльнiсть ("функцiональна валюта"). Нацiональна валюта України, українська гривня (грн), є функцiональною валютою для Товариства. Валютою подання даної фiнансової звiтностi є українська гривня, якщо не вказано iншого.
Операцiї в iноземнiй валютi
Операцiї у валютi, вiдмiннiй вiд функцiональної валюти, спочатку вiдображаються по курсах на дату цих операцiй. Грошовi активи та зобов'язання, вираженi в таких валютах, перераховуються за курсами, що дiють на звiтну дату. Всi реалiзованi i нереалiзованi прибутки та збитки вiд курсової рiзницi вiдображається у складi звiту про сукупний дохiд.
4.10 Бiологiчнi активи
Бiологiчнi активи представленi як комерцiйне стадо та ремонтнiй молодняк, вiдображаються за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрат на їх реалiзацiю. Оцiнка справедливої вартостi бiологiчних активiв Товариства заснована на моделi дисконтованих грошових потокiв, згiдно з якою справедливої вартостi бiологiчних активiв розраховується як приведена вартiсть очiкуваних чистих грошових потокiв вiд бiологiчного активу, дисконтованого за вiдповiдною ставкою.
Товариство визнає, бiологiчного активу тiльки тодi, коли воно контролює актив у результатi минулих подiй, iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди вiд активу будуть надходити до Товариства, справедлива вартiсть або собiвартiсть активу може бути оцiнена з достатньою мiрою достовiрностi.
Прибуток або збиток вiд первiсного визнання бiологiчних активiв за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрати на реалiзацiю включаються в звiт про сукупний дохiд по мiрi їх виникнення.
Сiльськогосподарська продукцiя зiбрана з бiологiчного активу оцiнюються за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрат на продаж. Прибуток або збиток, що виникає при первiсному визнаннi сiльськогосподарської продукцiї за справедливою вартiстю за вирахуванням очiкуваних витрат на продаж, визнаються в звiтi про сукупний дохiд.
4.11 Запаси
Запаси складаються в основному з сiльськогосподарських продуктiв та готової продукцiї. Запаси вiдображаються по найменшiй з двох величин: за собiвартiстю або чистої вартостi реалiзацiї. Собiвартiсть включає в себе вартiсть придбання i, при необхiдностi, витрати з доставки запасiв до їх теперiшнього стану та мiсця розташування. Оцiнка запасiв при їх вiдпуску у виробництво, продаж та iншому вибуттi здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi. Чиста вартiсть реалiзацiї розраховується на основi вартостi реалiзацiї за вирахуванням всiх передбачуваних витрат на завершення виробництва та продажу..
4.12 Основнi засоби
Основнi засоби облiковуються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення. Первiсна вартiсть основних засобiв включає в себе (а) цiну покупки, у тому числi не вiдшкодовуваннi iмпортнi мит та податки за вирахуванням торгiвельних знижок та компенсацiй, (б) будь-якi витрати, безпосередньо пов'язанi з доставкою активу на мiсце та приведення його до стану, якi забезпечують його функцiонування вiдповiдно з намiрами керiвництва Товариства, (в) первiсну оцiнку витрат на демонтаж та видалення активiв майна, основних засобiв та вiдновлення на займаної ними територiї; це зобов'язання бере на себе Товариство або на придбання активiв, або в результатi його роботи протягом певного перiоду часу в цiлях, не пов'язаних з виробництвом запасiв протягом цього перiоду.
Незавершене будiвництво включає в себе витрати, безпосередньо пов'язанi з будiвництвом об'єктiв основних засобiв, у тому числi розподiл змiнних накладних витрат, пов'язаних з будiвництвом та авансовi платежi за майно, основнi засоби. Незавершене будiвництво не амортизується. Цi активи амортизуються з моменту, коли вони використовуються у господарськiй дiяльностi, на тiй же основi, як амортизацiя по iншим активам.
Капiталiзованi витрати включають в себе основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi продовжують термiн їх корисного використання або полiпшити їх здатнiсть приносити дохiд. Витрати на ремонт i технiчне обслуговування основних засобiв, якi не вiдповiдають зазначеним вище критерiям капiталiзацiї, вiдображаються у складi прибутку або збитку за перiод, в якому вони були понесенi.
Амортизована вартiсть - фактична вартiсть активу, або iнша сума, що замiнює фактичну вартiсть, за вирахуванням його залишкової вартостi. Залишкова вартiсть активу являє собою оцiночну суму, яку компанiя отримає на сьогоднiшнiй день вiд продажу активу майна, основних засобiв, за вирахуванням очiкуваних витрат на вибуття, якщо актив досягли вiку та стану, в якому, мабуть, вiн буде наприкiнцi строку його корисного використання.
Амортизацiйнi вiдрахування розраховуються списання амортизується суми протягом термiну корисної служби активу i розраховується з використанням лiнiйного методу.
Строки корисного використання груп об'єктiв основних засобiв є:
Будинки 10 - 40 рокiв
Машини та обладнання 5 - 25 рокiв
Транспортнi засоби 3 - 10 рокiв
Меблi та офiсне обладнання 3 - 5 рокiв
Незавершене будiвництво та невстановлене обладнання Не амортизуються
Залишкова вартiсть, строки корисного використання та метод нарахування амортизацiї аналiзуються наприкiнцi кожного фiнансового року. Вплив будь-якої змiни, пов'язанi з оцiнками, зробленими в минулi звiтнi перiоди вiдображається як змiна в облiковiй оцiнцi.
Прибуток або збиток вiд вибуття або лiквiдацiї активiв майна, основних засобiв, визначається як рiзниця мiж виручкою вiд реалiзацiї та балансовою вартiстю активу i визнаються у звiтi про сукупний дохiд.
4.13 Знецiнення основних засобiв
На кожну звiтну дату Товариство оцiнює балансову вартiсть своїх активiв майна, основних засобiв для визначення ознак знецiнення iснують за рахунок амортизацiї. Якщо такi ознаки iснують, оцiнюється очiкувана сума вiдшкодування активу для визначення суми збитку вiд зменшення корисностi, якщо такi є.
Для визначення збиткiв вiд знецiнення, активи групуються на найнижчому рiвнi, для яких можна видiлити в окрему категорiю грошових коштiв (одиниця, що генерує грошовi кошти).
Вiдшкодовувана вартiсть визначається як найбiльша з: справедлива вартiсть за вирахуванням витрат на продаж або цiннiсть використання активу. При оцiнцi цiнностi використання активу, очiкуванi майбутнi грошовi потоки, пов'язанi з ним, дисконтуються до їх поточної вартостi з використанням ставки дисконтування до оподаткування, яка вiдображає поточнi ринковi оцiнки тимчасової вартостi грошей i ризики, властивi даному активу.
Якщо, згiдно з оцiнками, вiдшкодовувана вартiсть активу (одиницi, що генерує грошовi кошти) менше його балансової вартостi, балансова вартiсть активiв (одиницi, що генерує грошовi кошти) зменшується до суми очiкуваного вiдшкодування. Збиток вiд знецiнення визнається у звiтi про прибутки збитки, за винятком, коли актив облiковується за переоцiненою вартiстю. У цьому випадку збиток вiд знецiнення розглядається як зменшення резерву з переоцiнки.
У випадках, коли збитки вiд знецiнення згодом вiдновлюються, балансова вартiсть активу (одиницi, що генерує грошовi кошти) збiльшується до переглянутої суми вiдновлення, таким чином, щоб збiльшена балансова вартiсть не перевищувала балансову вартiсть, яка була б визначена, якщо збиток вiд знецiнення не був визнаний щодо активiв (одиницi, що генерує грошовi кошти) у попереднi роки. Вiдновлення збитку вiд знецiнення негайно визнається у прибутках i збитках, крiм випадкiв, коли актив вiдображається за переоцiненою вартiстю. У цьому випадку вiдновлення збитку вiд знецiнення розглядається як збiльшення вартостi основних засобiв.
4.14 Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи, придбанi окремо, спочатку оцiнюються за вартiстю придбання. Пiсля первiсного визнання нематерiальнi активи вiдображаються за фактичною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення. Нематерiальнi активи не капiталiзуються, i вiдповiдний витрата вiдображається у звiтi про прибутки та збитки в рiк, в якому понесенi витрати.
Строк корисного використання нематерiальних активiв може бути кiнцевим або невизначеним.
Нематерiальнi активи з обмеженим строком корисного використання амортизуються протягом строку корисного використання та аналiзуються на предмет знецiнення у випадку наявностi ознак того, що нематерiальний актив може бути порушена. Перiоду амортизацiї та методу амортизацiї для нематерiального активу з визначеним строком корисного використання переглядаються принаймнi в кiнцi кожного фiнансового року. Змiни очiкуваного термiну корисного використання або очiкуваного споживання майбутнiх економiчних вигод, утiлених в активi враховуються за допомогою змiни термiну або порядку амортизацiї, при необхiдностi, i враховуються як змiни в облiкових оцiнках. Амортизацiйнi вiдрахування по нематерiальним активам з обмеженим строком корисного використання вiдображаються у прибутках i збитках у складi.
Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисного використання не амортизуються, але тестуються на знецiнення щорiчно або окремо, або на рiвнi пiдроздiлу, що генерує грошовi кошти.
Прибуток або збиток вiд списання нематерiального активу визначається як рiзниця мiж чистими надходженнями вiд вибуття та балансовою вартiстю активу i визнаються у звiтi про прибутки та збитки в разi припинення визнання активу.
Амортизацiя розраховується лiнiйним методом протягом строку корисного використання активу, який становить 3 роки.
4.15 Витрати на позики
Витрати на позики, капiталiзованих Товариством в активi, якщо вони безпосередньо пов'язанi з придбанням або будiвництвом квалiфiкованого активу, в тому числi об'єктiв незавершеного будiвництва, витрати на придбання яких виникли з 1 сiчня 2008 року. Iншi витрати на позики визнаються як витрати у перiодi їх виникнення.
4.16 Оренда
Оренда класифiкується як фiнансова оренда, коли вiдповiдно до умов оренди орендар приймає на себе всi основнi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на орендоване майно. Iншi види оренди класифiкуються як операцiйна оренда. Доходи i витрати, пов'язанi з операцiйною орендою, нараховуються лiнiйним методом та у звiтi про прибутки та збитки протягом строку оренди.
4.17 Товариство в якостi орендаря
Фiнансова оренда, при якiй вiдбувається передача Товариству всiх iстотних ризикiв i вигiд, пов'язаних з володiнням орендованим активом, капiталiзується на дату початку строку оренди за справедливою вартiстю орендованого майна, або, якщо ця сума нижче, дисконтованої вартостi мiнiмальних лiзингових платежiв. Оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням зобов'язання з оренди таким чином, щоб вийшла постiйна ставка вiдсотка на непогашену суму зобов'язання. Фiнансовi витрати вiдображаються у звiтi про сукупний дохiд. Платежi з операцiйної оренди визнаються як витрати у звiтi про доходи рiвномiрно протягом строку оренди.
4.18 Товариство в якостi орендодавця
Оренда, де Товариство не передає всi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на актив, класифiкується як операцiйна оренда. Первiснi прямi витрати, понесенi при укладеннi договору операцiйної оренди, додаються до балансової вартостi переданого в оренду активу й визнаються протягом термiну оренди на тiй же основi, що дохiд вiд оренди. Умовнi платежi з оренди визнаються як доходи в тому перiодi, в якому вони були отриманi.
4.19 Умовнi активи i зобов'язання
Умовнi зобов'язання не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi. Такi зобов'язання розкривається у примiтках до фiнансової звiтностi, крiм випадкiв, коли ймовiрнiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють економiчнi вигоди, є незначною.
Умовнi активи не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi, але розкриваються у примiтках в тiй мiрi, в якiй iснує ймовiрнiсть, що економiчнi вигоди будуть отриманi Товариством.
4.20 Забезпечення
Резерви визнаються, якщо Товариство має поточне зобов'язання (юридична або конструктивне) внаслiдок минулих подiй, та iснує ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що мiстять економiчнi вигоди.
Сума, визнана в якостi резерву, являє собою найкращу оцiнку необхiдної компенсацiї для погашення короткострокових зобов'язань на звiтну дату, яка враховує всi ризики i невизначеностi, властивi даним зобов'язанням. У випадках, коли сума резерву оцiнюється з використанням грошових потокiв, якi можуть бути необхiднi для погашення поточних зобов'язань, його балансова вартiсть являє собою поточну вартiсть цих грошових потокiв.
Там, де є можливiсть того, що один або всi економiчнi вигоди, необхiднi для вiдновлення величини резерву будуть вiдшкодованi третьою стороною, дебiторська заборгованiсть визнається в якостi активу, якщо є фактичнi гарантiї, що такi вiдшкодування буде отримано, i сума дебiторської заборгованостi може бути надiйно визначена.
4.21 Визнання доходу
Виручка вiд продажу товарiв визнається, коли Товариство передало покупцевi всi iстотнi ризики i вигоди, пов'язанi з правом власностi на товар, i iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди, пов'язанi з цiєю операцiєю, будуть отриманi Товариством.
Виручка вiд надання послуг визнається в тому звiтному перiодi, в якому послуги були наданi, виходячи зi ступеня завершеностi конкретної угоди, i лише тодi, коли сума виручки може бути достовiрно визначена та iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди, пов'язанi з цим операцiєю, будуть отриманi Товариством.
Доходи i витрати, що вiдносяться до тiєї ж операцiї або подiї, визнаються одночасно.
Процентний дохiд визнається з використанням методу ефективної процентної ставки.
?
5. Основнi засоби
Оскiльки форма Балансу не мiстить окремих статей для вiдображення нематерiальних активiв, то вони вiдображенi в складi основних засобiв.
Станом на 31.12.2018 р. основнi засоби включали (за залишковою вартiстю):
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Машини та обладнання Транспортнi засоби Iнструменти, прилади та iншi основнi засоби Нематерiальнi активи Всього
Первiсна (переоцiнена) вартiсть
31 грудня 2015 42 238 39 393 3 973 912 16 86 532
Надiйшло за рiк - 224 - 37 - 261
Вибуло за рiк - (105) - - - (105)
31 грудня 2016 42 238 39 512 3 973 949 16 86 688
Надiйшло за рiк - 99 - - - 99
Вибуло за рiк - (428) (9) (4) - (441)
31 грудня 2017 42 238 39 183 3 964 945 16 86 346
Знос
31 грудня 2015 (18 904) (28 459) (3 547) (897) (16) (51 823)
Нараховано амортизацiї за рiк (1 757) (2 431) (232) (20) - (4 440)
Вибуття зносу - 105 - - - 105
31 грудня 2016 (20 662) (30 785) (3 779) (917) (16) (56 158)
Нараховано амортизацiї за рiк (1 708) (1 850) (100) (9) - (3 668)
Вибуття зносу - 428 9 4 - 441
31 грудня 2017 (22 370) (32 207) (3 870) (922) (16) (59 385)
Балансава вартiсть
31 грудня 2015 23 334 10 934 426 15 - 34 709
31 грудня 2016 21 577 8 727 194 32 - 30 530
31 грудня 2017 19 868 6 976 94 23 0 26 961
6. Запаси
Назва показника 31.12.2016 31.12.2017
Сировина 42 25
Будiвельнi матерiали 35 35
Iншi запаси 513 253
Тара i тарнi матерiали 203 203
(Резерв нелiквiдних запасiв) (6) (19)
Всього 787 699
?
7. Торгiвельна та iнша дебiторська заборгованiсть.
Назва показника 31.12.2016 31.12.2017
Торгiвельна дебiторська заборгованiсть 76 752 74 503
Розрахунки з бюджетом 21 50
Iнша дебiторська заборгованiсть - -
Чиста вартiсть торгiвельної дебiторської заборгованостi 76 773 74 553
8. Грошовi кошти та їх еквiваленти.
Назва показника 31.12.2016 31.12.2017
Каса 1 1
Рахунки в банках (в гривнях) 262 44
Всього 263 45
9. Капiтал
Статутний капiтал. Статутний капiтал Товариства подiлений на 74 284 092 (сiмдесят чотири мiльйони двiстi вiсiмдесят чотири тисячi дев'яносто двi) простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 кожна та становить 18 571 023,00 грн. (вiсiмнадцять мiльйонiв п'ятсот сiмдесят одна тисяча двадцять три гривнi).
На звiтну дату статутний капiтал сплачено повнiстю, державна частка вiдсутня.
Кiлькiсть акцiонерiв станом на 31.12.2018 року становить - 4963, в т. ч. юридичних осiб - 2.
Основним акцiонером є Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю "ОВОСТАР ЮНIОН", яке володiє 91,5116 % статутного капiталу.
У 2017 та 2016 рр. викуп акцiй власної емiсiї Товариством не здiйснювався, дивiденди не оголошувались i не виплачувалися.
10. Торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть
Назва показника 31.12.2016 31.12.2017
Торговельна кредиторська заборгованiсть 10 572 8 637
Розрахунки з бюджетом 635 888
Розрахунки за заробiтною платою 11 5
Iншi поточнi зобов'язання 942 -
Всього 12 160 9 530
11. Доходи
Назва показника 2016 2017
Дохiд вiд реалiзацiї готової продукцiї 187 908 121 612
Дохiд вiд реалiзацiї послуг 3 233 3 253
Всього дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 191 141 124 865
Iншi операцiйнi доходи 79 43 163
Всього 191 220 168 028
?
12. Витрати
Назва показника 2016 2017
Собiвартiсть реалiзацiї (187 626) (103 489)
Адмiнiстративнi витрати (1 170) (1 278)
Витрати на збут (84) (19)
Iншi операцiйнi витрати (38 497) (45 482)
Фiнансовi витрати (37) (23)
Iншi витрати (вiдсотки за користування кредитом) (159) -
Всього (227 573) (150 291)
Адмiнiстративнi витрати (в складi iнших операцiйних витрат):
Назва показника 2016 2017
Витрати по амортизацiї (6) (4)
Витрати матерiалiв - -
Заробiтна плата (194) (346)
Витрати на iншi послуги (781) (696)
Юридичнi та iншi професiйнi послуги (88) (110)
Iншi витрати (101) (122)
Всього (1 170) (1 278)
13. Сукупний прибуток (збиток)
Чистий прибуток (збиток) ПАТ "Птахофабрика "Україна" за 2017 рiк склав 17 737 тис.грн.
Сукупний прибуток (збиток) ПАТ "Птахофабрика "Україна" за 2017 рiк склав 17 737 тис.грн.
Керiвник
Головний бухгалтер
.
.
.
|